iphone 14

iPhone 14 – wszystko, czego potrzebujesz

Telefony marki iPhone od lat zaliczane są do światowej czołówki urządzeń elektronicznych. Charakterystyczne wzornictwo wyróżnia te produkty na tle konkurencji. Jednak nie tylko powłoka zewnętrzna jest wyjątkowa. Również to, co znajduje się wewnątrz, wygląda niezwykle atrakcyjnie. Nie inaczej jest z iPhone’em 14, który bardzo dobrze się prezentuje na tle konkurencji.

Wysoka jakość to podstawa

Przyglądając się iPhone’owi 14, który zakupić możemy np. na stronie ispot.pl, dostrzegamy wysoką jakość wykonania oraz perfekcyjne spasowanie elementów. To zalicza go do najładniejszych smartfonów na rynku. Przód i tył urządzenia pokrywa mocna warstwa szkła, co pozwala znakomicie zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem. Testowane produkty bardzo dobrze znosiły upadki. Nie było po nich widać żadnych zarysowań i innych mankamentów. Nie znaczy to jednak, że urządzenie jest odporne na wszystko. Tak jak ma to miejsce w przypadku innych urządzeń tego typu, warto zakupić szkło ochronne, by czuć się po prostu pewniej. Można również rozważyć zakup etui, gdyż iPhone 14 może wyśliznąć się z dłoni. Poza tym tył telefonu może zbierać odciski palców, co będzie bardziej widoczne w ciemniejszych obudowach. Dla osób estetycznie podchodzących do życia będzie to z pewnością przeszkadzać.

Wyjątkowa ostrość obrazu

Podchodząc całościowo do iPhone’a 14, trzeba przyznać, że wygląda on bardzo atrakcyjnie. Wszystko za sprawą dobrego wykonania i spasowania poszczególnych elementów. Na plus trzeba także zaliczyć przyjemną w dotyku obudowę oraz swobodę w używaniu bocznych przycisków. Na duże uznanie zasługuje również ponad 6-calowy ekran o nazwie Super Retina XDR. Jego rozdzielczość wynosi 2532 na 1170 pikseli przy 460 pikselach na cal. Natomiast maksymalna jasność ekranu, to 800 nitów, w szczycie jest to 1200 nitów. Do tego dochodzi technologia True Tone i HDR. Co prawda nie ma możliwości spersonalizowania kolorów ekranu, jak ma to miejsce w niektórych smartfonach, jednak w tym modelu nie jest to absolutnie potrzebne, gdyż urządzenie posiada naturalne kolory i wyglądają one naprawdę dobrze. Nie ma więc potrzeby bawienia się z tego typu ustawieniami. Nikt nie powinien mieć również zastrzeżeń co do ostrości obrazu.

iphone 14

Ekran przyjazny dla oczu

Dzięki technologii True Tone iPhone 14 automatycznie dostosowuje temperaturę kolorów do warunków panujących na zewnątrz lub w pokoju przy sztucznym świetle. Dzięki temu odtwarzany obraz będzie bardzo przyjemny dla oczu. Poza tym mamy do dyspozycji funkcję Night Shift, za pomocą której można ocieplić kolorystykę. A to oznacza, że nie przemęczymy naszego wzroku. Bardzo ciekawie prezentuje się również mechanizm związany z przechodzeniem z trybu jasnego na ciemny. Wystarczy uruchomić panel z szybkimi ustawieniami i przełączyć się na odpowiedni tryb. Zmiana następuje w sposób natychmiastowy i to nie tylko w systemie telefonu, ale również zainstalowanych aplikacjach. Trzeba też dodać, że iPhone 14 działa pod kontrolą iOS 16. To najnowszy system operacyjny Apple. W samym urządzeniu mamy możliwość samodzielnego decydowania o stylu i kolorze czcionki, a także możemy ustawić widety, które są niezwykle wygodnym rozwiązaniem.