Wycieraczka gumowa

Wycieraczki i ociekacze do obuwia – wyręcz swój odkurzacz

Każdy z nas chce mieszkać w czystym otoczeniu, ale niestety nie każdy ma czas na codzienne sprzątanie domu. Istnieją jednak bardzo pomocne i niedrogie artykuły ułatwiające utrzymanie czystości.

Głównym źródłem zabrudzeń naszych podłóg są zabrudzenia, takie jak piasek, ziemia, błoto przyczepiające się do naszego obuwia z dużą łatwością i chętnie opuszczające podeszwy w naszych domach. By temu zapobiec, warto zainwestować w dobrą wycieraczkę przed dom oraz ociekacz na buty do przedpokoju.

Jakie wycieraczki są dostępne na rynku

W sklepach spotkamy się z ogromną różnorodnością produktów, różniących się rozmiarami, stylem i materiałem wykonania. Skoro już mowa o materiałach, oczywiście najpopularniejszym typem jest wycieraczka gumowa.

Wycieraczka gumowa

Cechuje ją funkcjonalność, łatwość w utrzymaniu czystości oraz niska cena. Prócz gumowych dostępne są wycieraczki metalowe, plastikowe i z materiałów naturalnych, jak na przykład włókno kokosowe. Wycieraczki przeznaczone do stosowania na zewnątrz są odporne na warunki atmosferyczne i cechuje je bardziej surowy wygląd.

Większość spotykanych produktów to właśnie wycieraczki zewnętrzne, ale jeśli zechcemy, bez problem znajdziemy wycieraczki do położenia wewnątrz pomieszczeń, wykonane z materiałów bardziej przyjaznych naszym stopom.

Ociekacz – świetna pomoc w domu

Ociekacze, mimo że nazwa sugeruje sens ich stosowania w deszczowe i śnieżne dni, świetnie zabezpieczają nasz dom przed rozprzestrzenianiem się również sypkich zabrudzeń. Są niezwykle skuteczne, a przy tym łatwe w utrzymaniu.

Gdy chcemy je wyczyścić wystarczy opłukać je pod wodą. Ich zakup jest bardzo sensowny szczególnie, gdy posiadamy liczną rodzinę. Dzięki nim możemy bardzo ograniczyć częstotliwość odkurzania naszego domu.