zestaw czajników na gaz

Idealny czajnik dla naszej rodziny – jaki wybrać?

W życiu każdego z nas są takie przedmioty, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Należą do nich czajniki, niezbędne do przygotowania kawy i herbaty.

Był czas, że w większości domów spotykaliśmy modele elektryczne, ale dziś trend ulega zmianie i większości kuchni widzimy ich tradycyjne odmiany. Bez wątpienia klasyczne czajniki posiadają bardzo ważny aspekt wizualny.

zestaw czajników na gaz

Czajnik emaliowany może stanowić wręcz element wystroju naszej kuchni. Ze względu na ich ogromną rolę w naszym życiu, warto do ich zakupu podejść z odpowiednią wiedzą, aby dobrze wydać nasze pieniądze.

Czajnik na gaz, czy indukcyjny?

Na to pytanie na szczęście nie musimy odpowiadać, ponieważ decyduje za nas model naszej kuchni. Warto dodać, że większość producentów posiada w ofercie identyczne wizualnie czajniki przeznaczone zarówno dla jednej, jak i drugiej technologii. Tak więc nawet jeśli podobają nam się klasyczne wzory, ale jesteśmy zmuszeni kupić czajnik na indukcję, nic nie tracimy.

https://www.e-sas.pl/domdekor/czajniki

Pojemność czajnika

To bardzo ważny punkt mający znaczenie praktyczne i ekonomiczne. Na rynku spotkamy się z pojemnościami od 400ml, do nawet 3l. Musimy pamiętać, że duża pojemność to również dłuższy czas do zagotowania i większe zużycie energii.

Dostosujmy więc pojemność czajnika do potrzeb naszej rodziny. Zakłada się, że dla pięcioosobowej rodziny dobrym wyborem jest 1,7l.

Inne elementy

Ponadto zwróćmy uwagę na solidność i ergonomię uchwytu, rodzaj gwizdka (zintegrowane z czajnikiem są bardzo funkcjonalne), ponieważ te elementy mają wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas użytkowania czajnika.