Elektrozaczepy wykorzystywane w systemach bezpieczeństwa?

Jeśli chce się właściwie zabezpieczyć drzwi czy bramy, niezbędne jest postawienie na odpowiednio dopasowane elektrozaczepy. Mają one na celu zapewnić ograniczenie możliwości otwierania konkretnych drzwi. Na rynku wybierać można bardzo różne typy elektrozaczepów, które mogą być dopasowane do konkretnego miejsca.

Systemy kontroli dostępu
Najczęściej elektrozaczep rewersyjny stosowany jest w systemach kontroli dostępu. Dotyczy to również budynków mieszkalnych, gdzie popularnym zastosowaniem takich elementów jest domofon. Wybierając tego typu elementy systemów bezpieczeństwa decydować można się na trzy podstawowe typy. Obejmuje to elektrozaczepy:
– standardowe,
– z wyłącznikiem,
– z pamięcią.
Często elektrozaczepy posiadają również specjalne właściwości. Przykładowo elektrozaczepy rewersyjne mogą być ognioodporne.

Gdzie można zastosować elektrozaczepy?
Obecnie można wybrać takie modele elektrozaczepów (sprawdź gdzie kupić), które mogą być zastosowane w większości rodzajów bram oraz drzwi. Najczęściej są one stosowane w domofonach czy przy bramach, furtkach. Pozwala to ograniczyć dostęp osób postronnych do konkretnego budynku. Natomiast w miejscach pracy służą zabezpieczeniu przed nieuprawnionym dostępem do konkretnych pomieszczeń.
Coraz więcej osób decyduje się na montowanie zabezpieczeń również przy szufladach czy szafkach. Pozwala to między innymi ograniczyć dostęp dzieciom do konkretnych mebli, czy też ogranicza to możliwość poruszania się zwierząt po domu.