Bezprzewodowe słuchawki AirPods od Apple

W ostatnich latach w ogromnym stopniu rozwinął się rynek słuchawek bezprzewodowych. Nie jest więc zaskoczeniem, że jeden z największych technologicznych gigantów, firma Apple, również wypuściła na rynek słuchawki bezprzewodowe AirPods. 

AirPods z etui ładującym

Słuchawki bezprzewodowe od firmy Apple cechują się tym, że podobnie jak inne gadżety tej firmy np. popularne AirTagi, działają w pełnej kompatybilności i łączności z innymi urządzeniami tego producenta. Ich działanie polega na odtwarzaniu muzyki np. z iPhone’a, poprzez połączenie się z nim przez sieć Bluetooth. Konfiguracja AirPods z iPhonem jest bardzo proste, wystarczy jedno kliknięcie, a zostają one skojarzone z urządzeniem. Jest to o tyle dogodne, ponieważ konfiguracja słuchawek bezprzewodowych od innych producentów bywa bardziej długotrwała oraz mniej intuicyjna. Nieodłącznym elementem działania słuchawek AirPods jest ich ładowanie w etui ładującym. Już ładowanie ich przez 5 minut w etui wystarcza na bezproblemowe słuchanie muzyki lub prowadzenie rozmowy telefonicznej przez godzinę. 

AirPods – wygodne przy uprawianiu sportu i w podróży

Największą zaletą słuchawek jest to, że dobrze sprawdzają się w czasie treningu. Warto jednak zaznaczyć, że nie są one wodoszczelne, dlatego nie warto uprawiać w nich sportów wodnych, takich jak pływanie czy nurkowanie. Problemu nie powinno jednak stanowić ich użytkowanie podczas joggingu lub trekkingu czy jazdy na rowerze. Twórcy słuchawek zadbali także o bezpieczeństwo ich użytkowników. Dlatego stworzyli tak zwany tryb kontakt, pozwala on na zarówno słuchanie muzyki, jak i słyszenie dźwięków z otoczenia. Pozwala to na słuchanie muzyki np. podczas jazdy na rowerze na ruchliwej drodze, można być pewnym, że usłyszy się nadjeżdżający samochód. Jednak w sytuacjach, gdzie możemy się bardziej zrelaksować, możemy ustawić normalny tryb ich działania, który pozwala na wytłumianie dźwięków z otoczenia. Przydaje się to zwłaszcza w podróży pociągiem lub komunikacją miejską, gdy chcemy się oderwać na chwilę od rzeczywistości. Oczywiście ten tryb działania AirPods sprawdzi się również podczas słuchania muzyki w ognisku domowym. 

Intuicyjne działanie

Słuchawki AirPods z etui ładującym (dostępne tutaj) zapewniają łatwy dostęp do flagowej funkcji urządzeń Apple – Siri. Wystarczy wypowiedzenie frazy „Hej Siri”. Warto wspomnieć o tym, że bateria słuchawek jest bardzo wytrzymała, przy pełnym naładowaniu w poręcznym etui ładującym, można słuchać muzyki lub prowadzić rozmowy przez trzy godziny na jednym ładowaniu, jest to dość sporo czasu. Plusem etui ładującego jest jego mały rozmiar, dlatego można ładować słuchawki w każdej sytuacji, nawet podczas wykonywania obowiązków służbowych w zatłoczonym pomieszczeniu, gdzie nie ma dużo miejsca i nie chcemy zwracać również na siebie uwagi szefa. Jednym z niewielu minusów słuchawek jest brak możliwości podgłaśniania bądź ściszania muzyki z poziomu samych słuchawek, poziom dźwięku możemy ustalić jedynie w urządzeniu iPhone. Jednak warto przyznać, że pomimo tej niedogodności, jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie.