iPad Air 64GB

Piąta generacja iPadów z serii „Air” zadebiutowała na początku marca 2022 roku i wprowadziła niemałą rewolucję w stosunku do starszego rodzeństwa, wprowadzając do specyfikacji długo oczekiwane jednostki obliczeniowe z serii M1. W ten sposób, iPady Air ze stosunkowo casualowych urządzeń trafiają do kategorii absolutnie bezkompromisowych tabletów o wszechstronnym zastosowaniu. Narzędzie do pracy biurowej, projektowania, czy przenośna konsola do wymagających gier? To ty wybierasz!

Lifting klasyki Apple

Pod względem designu i budowy, najnowsze tablety ze stajni Apple to nic innego jak stara sprawdzona bryła, doskonale znana i lubiana z poprzedniej generacji Air, okraszona nowościami i smaczkami, by ta spełniała oczekiwania współczesnego klienta. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego i stylowego aluminium, w pełni pozyskanego z recyklingu, dodatkowo oferując iPad Air w gamie designerskich kolorów różowego złota, srebra, gwiezdnej szarości, błękitu i zieleni. By twój iPad Air 64Gb był naprawdę twój.

iPad Air 64Gb — specyfikacja

Pierwsze technologiczne zmiany w stosunku do czwartej generacji iPad Air możemy zauważyć już przy pierwszym uruchomieniu urządzenia. Ekran Liquid Retina o rozdzielczości 10,9 cala posiada nieco grubsze ramki w porównaniu z poprzednikiem, aczkolwiek częstotliwość odświeżania ekranu to już 60Hz. Niewątpliwym atutem jest obszerna gama wyświetlania barw P3, oraz technologia True Tone, która dostosowuje jasność ekranu i natężenie kolorów, by ten jak najwierniej oddawał barwy w zróżnicowanym środowisku, chroniąc jednocześnie nasze oczy. 

Brak FaceID został zrekompensowany sprawdzoną i udoskonaloną technologią TouchID, której to skaner został umieszczony w górnej części urządzenia, pozwalając nam na błyskawiczne odblokowywanie iPada Air, logowanie się do aplikacji i biometryczne zatwierdzanie płatności.

Największą różnicą w specyfikacji iPad Air 64gb jest jednak procesor. Chipy A14 Bionic zostały zastąpione dedykowanymi układami M1, które znaliśmy już z laptopów Apple Mac Air i Mac Pro i jest jednym z najszybszych i wydajnych procesorów w tym segmencie urządzeń  mobilnych i tabletów. 8-rdzeniowy procesor M1 wydajnością przewyższa układ A14 Bionic o nawet 60%!

Nowy procesor to też nowa pamięć operacyjna. Jej ilość zwiększyła się dwukrotnie by wspomóc nowy układ, wyposażając iPad Air w 8GB pamięci RAM. Oprócz tego, dostępne opcje pamięci użytkowej zaczynają się od 64gb, zapewniając masę miejsca na nasze dokumenty i projekty. 

iPad Air 64Gb w takiej specyfikacji jest tabletem spełniającym wszelkie wymagania sprzętowe i wizualne, sprawdzając się jako niezastąpione narzędzie pracy podczas projektowania, montażu filmów czy zdjęć. Zapewniając przy tym mobilność i możliwość konwersji w laptop przy użyciu akcesoriów takich jak Magic Keyboard. Grzechem byłoby nie wspomnieć o Apple Pencil będącym dedykowanym rysikiem, którego użyć można nie tylko do rysowania, ale również do notatek, szybkich adnotacji czy chociażby podpisywania elektronicznych dokumentów.