Sprawdzone telewizory 4K

Dlaczego warto kupić telewizor 4k?

Telewizory do niedawna były oferowane albo z ekranami o niskiej rozdzielczości albo bardzo drogie. Rozwój technologii oraz nieustannie rosnący popyt na telewizory 4k sprawił, że obecnie dobry telewizor gwarantujący wyświetlanie obrazu w zawrotnej rozdzielczości można już kupić w rozsądnej cenie.

Telewizor 4k – zalety

Podstawową zaletą telewizorów 4k jest bardzo wysoka jakość obrazu. Wynika ona ze znacznie większej rozdzielczości niż w dotychczas wytwarzanych produktach. Telewizory plazmowe, które swego czasu zastąpiły wysłużone kineskopiaki o beznadziejnie małej ilości wyświetlanych linii, pozwalały uzyskać od 420 do 720 linii na ekranie.

Sprawdzone telewizory 4K

Tymczasem telewizory określane mianem 4k wyświetlają ok. 4000 pikseli na dłuższym boku. Dla formatu wyświetlania 16:9 typowego obrazu telewizyjnego 4k oznacza rozdzielczość 3840 x 2160.

Rozdzielczość 4k – co nam daje w praktyce?

Tak duża rozdzielczość przede wszystkim wpływa na kontrast, który jest znacznie mocniejszy w telewizorach 4k. Ponadto, większa rozdzielczość pozwala na osiągnięcie większych możliwości ze względu na potencjał wyświetlania różnych odcieni i barw.

Wyższa rozdzielczość oznacza również wyświetlanie większej ilości szczegółów i detali, które są wyraźnie widoczne. Kolejną zaletą obrazu o wyższej rozdzielczości jest większy zakres kątów pod którymi oglądany obraz jest wciąż wyraźny i o wysokim kontraście.

Zdecydowanie warto kupić telewizor 4k, lecz przed zakupem warto zerknąć na telewizory promocje, gdyż przy takiej okazji można kupić wymarzony model w naprawdę świetnej cenie.