Tusze Epson 103 – czy warto kupować zamienniki?

Tusze Epson 103 są montowane w wielu typach drukarek tej marki. Zakup ich nie jest żadnym problemem i nie wiąże się z bardzo wysokim wydatkiem. Komplet tuszy Epson 103 to koszt przekraczający jednak 100 złotych. Oczywiście jeśli ktoś chce kupić tylko jeden tusz do drukarki Epson 103, zapłaci mniej. Oryginalne tusze są jednak zauważalnie drożne od zamienników. Czy jednak zamienniki są warte zainteresowania? Czy ich używanie ma sens? 

Jak powstają zamienniki tuszy? 

Wielu osobom wydaje się, że zamienniki tuszy produkowane są od podstaw. Nie jest tak, choćby z uwagi na przepisy prawa. Nikt inny nie może produkować pojemników na tusz, które zostały zaprojektowane przez danego producenta. Zamienniki tuszy – w tym oczywiście zamienniki tuszy Epson 103 – są wytwarzane z wykorzystaniem oryginalnych pojemników. Gdy tusz do drukarki Epson 103 skończy się, pojemniki można sprzedać firmie zajmującej się skupem tuszy i tonerów. Stamtąd pojemniki na tusze Epson 103 trafiają do firmy wytwarzającej zamienniki. Są czyszczone, sprawdza się też ich stan techniczny. Jeśli jest dobry, pojemnik jest ponownie i profesjonalnie napełniany i trafia do sprzedaży jako zamienniki oryginalnego tuszu. Takie tusze Epson 103 są co najmniej nie gorsze od oryginalnych. Oczywiście są też tańsze. Rozważając zakup zamienników, trzeba jednak zwracać uwagę na to, jaka firma je wytwarza. Nie w każdej niestety powstają zamienniki dobrej jakości. Warto zapoznać się z ofertą tuszy epson 103 na https://www.drtusz.pl/tusze-epson-103-cmyk-zamienniki-oryginalne-c-50700012964.html.

Warto stawiać na znane i cenione firmy

Decydując się na zakup zamienników, warto stawiać na te znanych i cenionych firm. Oczywiście i zamiennik przypadkowej firmy, kupiony za okazyjną cenę, może okazać się bardzo dobry. Nie musi jednak tak być. Decydując się na kupowanie zamienników wytwarzanych przez wyspecjalizowane i doświadczone w tej branży firmy, działamy dla własnych korzyści. Zamienniki tuszy wytwarzane przez takie firmy bardzo często jakością nie odbiegają bowiem od oryginalnych tuszy Epson.