Lateksowy czy żelowy tusz canon 545?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują tusze lateksowe i żelowe, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie wysoką jakość wydruków w rozsądnej cenie, powinny jak najszybciej postawić nie tylko na porządną drukarkę Canon, ale również na niezawodne materiały eksploatacyjne.

Czym charakteryzuje się lateksowy tusz canon 545?

Lateksowy tusz canon 545 to nic innego jak popularny atrament na bazie wody, który doskonale nadaje się przede wszystkim do wysokiej jakości wydruków eksponowanych na zewnątrz. Lateksowy atrament idealnie sprawdzi się na powierzchniach, które nie chłoną wody. Tusz lateksowy jest w 100% ekologicznym rozwiązaniem, a głównym nośnikiem pigmentu jest lateks polimeryczny. Warto wyraźnie zaznaczyć, że lateksowy atrament doskonale łączy się z powierzchniami, które absorbują i nie absorbują tuszu. Po utwardzeniu tusz canon 545 może pochwalić się dużą odpornością na ścieranie. Wydruk jest trwały, bezwonny i od raz suchy. Za utrwalenie wydruku w dużej mierze odpowiadają wbudowane w ploter suszarki i specjalne grzałki, które wykorzystują technologię podczerwieni.

Tusz żelowy – co warto wiedzieć?

Coraz więcej renomowanych firm oferuje swoim klientom tusze żelowe, które składem podobne są do tuszy konwencjonalnych na bazie wody oraz specjalnego pigmentu. Główna różnica polega tak naprawdę na procesie zamrażania wody. Podczas odcedzania wody z atramentu tworzy się lepka i szybkoschnąca ciecz, która do złudzenia przypomina żel. Olbrzymią zaletą żelowych tuszy canon 545 jest to, że natychmiast dają suche wydruki bez kłopotliwych smug. Jest to idealny wybór dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o rozmazywaniu. Dzięki technologii żelowej nie ma potrzeby stosowania specjalnego papieru. Żelowy tusz jest odporny na wodę i blaknięcie.