Głośniki bluetooth na akumulator – wady i zalety

Kupowanie głośników bezprzewodowych to konieczność zwracania uwagi na naprawdę wiele najróżniejszych ich cech i parametrów. Jednym z najważniejszych jest oczywiście to, jak są one zasilane. A nie da się ukryć tego, że głośniki bluetooth najczęściej wybierane są w wersji z akumulatorem. Czy takie rozwiązanie jest faktycznie tak dobre, jak się powszechnie uważa? A może jednak ma jakieś wady, które powodują konieczność poważnego zastanowienia się nad wybieraniem właśnie ich?

Zasilanie z akumulatora — zalety

Każdy, kto korzystał z głośników bezprzewodowych na baterie, wie, że największym problemem podczas ich używania, jest krótki czas działania takiego urządzenia. Z tego właśnie powodu tak często wybierane są wersje z akumulatorem, ponieważ zamiast kilku godzin, zapewniają one kilkanaście dni działania, co jest wynikiem znacznie lepszym, niż jakikolwiek inny model na baterie. Stanowi to wygodę i ogromny komfort użytkowania.

Zasilanie z akumulatora — wady

Niestety głośniki bezprzewodowe, wyposażone w akumulator, są znacznie droższe niż te na baterię. Są również od nich o wiele cięższe, ponieważ akumulator swoje waży, a także większe, przez to mniej poręczne. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że jeśli nie przypilnuje się stanu naładowania głośnika przed wyjściem z nim poza dom, można niemiło się zaskoczyć sytuacją, gdy głośnik się wyłączy z powodu rozładowania się akumulatora. W takiej sytuacji nie da się go szybko naładować, ponieważ wymagane jest do tego podłączenie urządzenia do gniazdka elektrycznego. A jak wiadomo, w modelu bateryjnym wystarczy tylko wymienić baterie.

więcej o głośnikach bezprzewodowych można znaleźć na tej stronie.