Gdzie warto montować elektrozamek do drzwi?

Nowoczesna technologia potrafi ułatwić życie. Nie zawsze konieczne jest noszenie ciężkich pęków kluczy po kieszeniach, czasem wystarczy niewielki impuls elektryczny, by drzwi zostały uchylone. Gdzie najlepiej sprawdzi się elektrozamek?

Elektrozamek do furtki – zewnętrzny

Furtka w ogrodzeniu posesji to miejsce, gdzie warto montować elektrozaczepy. Unika się w ten sposób konieczności wychodzenia przed dom za każdym razem, gdy pojawiają się goście. Elektrozamek (https://www.napad.pl/1091-elektrozamki-trzpieniowe.html) odporny na warunki atmosferyczne, takie, jak deszcz i wilgoć, ułatwi wejście na teren nieruchomości. Wystarczy, że przybysz naciśnie przycisk domofonowy, a gospodarz zwolni blokadę elektrozamka i furtka stoi otworem.

Elektrozamek w drzwiach wewnętrznych

To kolejne miejsce zastosowania tego mechanizmu. Może on sterować wejściem do klatki schodowej, do tzw. wiatrołapu lub wspólnego hallu budynku. Elektrozamek do drzwi ułatwi wpuszczenie listonosza, pracowników gazowni lub mieszkańców, nienoszących przy sobie stale kluczy.

Czy elektrozamki mają wady?

Oczywiście, zastosowanie elektrozaczepu ma sens głównie w klasycznych drzwiach. Szklane skrzydło drzwiowe, pozbawione odpowiedniej ościeżnicy, a także drzwi obrotowe nie nadają się do montażu elektrozamków.

Za wadę można też uznać potrzebę stałego dopływu prądu, co jest utrudnione przy częstych awariach lub spadkach napięcia. Mimo to brak konieczności wychodzenia na dwór w czasie ulewy czy zimą, aby wpuścić kogoś na teren posesji, znacznie te wady przeważa na korzyść elektrycznych zamków.